Co podarować mamie na święta?

Prezent dla mamy na Święta może przybrać różną formę. Mogą to byś kosmetyki, ale to już jest chyba nieco oklepana propozycja. Można również pomyśleć o jakichś ubraniach, ale nie każdy jest w stanie powiedzieć, jaki mama ma dokładnie gust. Takim najbezpieczniejszym prezentem, który powinien mamie sprawić radość, są książki. Mamy lubią czytać, kiedy tylko mają wolną chwilę.

“Dziadek do orzechów”

Jedna z najbardziej znanych książek, która związana jest ze Świętami. Dla wielu osób dorosłych jest to bardzo przyjemny powrót do czasów dzieciństwa. Autorem tej kultowej książki jest Ernst Theodor Amadeus Hoffmann. Wszystko rozpoczyna się w Wigilię. Klara i Fred to dwójka rodzeństwa, która wie, że czekają na nich wspaniałe prezenty pod choinką. Obydwoje są przekonani, że najlepszy podarunek otrzymają od sędziego Droselmajera, zegarmistrza i wynalazcy, ich chrzestnego ojca. Fakt, zamek z ruchomymi figurkami jest piękny, ale właściwie to nie można się nimi bawić, więc dzieci są nieco zawiedzione. Na szczęście, szybko odzyskują humor, ponieważ pod choinką czekają inne prezenty. Wśród nich jest pewien dziadek do orzechów, który przybrał postać żołnierza. Wygląda niepozornie, ale Klara uznaje, że jest on uroczy. Tylko, czy tak niewinny prezent jest faktycznie tak niewinny, na jakiego wygląda?

“Iskierka nadziei”


Książka od Anny Szczęsnej. Tomek jest młody, ale dużo wie i dużo rozumie. Po części przez to, że wychowuje się sam. Ma mamę, ale ta nie ma dla niego czasu. Pewnego dnia Tomek boleśnie upada na chodniku. Wszystko przez ten śnieg. Na szczęście, pewna pani pomaga mu opatrzyć ranę na pobliskich działkach. Tomek zauważa, że jego nowa znajoma żyje w tragicznych warunkach, gdzie nie ma podstawowych rzeczy do życia. Kobieta opatruje mu ranę, a chłopiec jest jej bardzo wdzięczny. Postanawia również jej się odwdzięczyć. I w ten sposób, pomiędzy tą dwójką nawiązuje się wspaniała nić przyjaźni, która jest niczym cud w ten przedświąteczny, magiczny czas.